easystat.pl
inicio mail me! sindicaci;ón

Rzutnik Ania (ŁZK Prexer)

Ads Box Sample

Dziś był pierwszy dzień (z dwóch planowanych) robienia porządków w garażu. Zamiar jasny i czytelny – usuwamy bez sentymentów wszelkie graty, rupiecie, rzeczy zupełnie zapomniane i niepotrzebne, aby zrobić miejsce na nowe „złogi” ;-)

Szczegółowa kontrola wyrzucanych worków i pudełek, ujawniła prawdziwy skarb: rzutnik (czyli diaskop) B-9 Ania wyprodukowany przez Łódzkie Zakłady Kinotechniczne ‚Prexer’.

Pamiętam jak w dzieciństwie namiętnie używałem tego samego typu rzutnika (bo ten znaleziony należy do mojej żony) do oglądania bajek wszelakich, a miałem ich całe pudło. Tata pracował daleko od domu ale kiedy przyjeżdżał, przywoził ze sobą zawsze nowe klisze.

Pamiętam jak dziś, że po każdym seansie mój pokój przepełniał zapach nagrzanego (prawie rozpływającego się) plastiku obudowy. Gdy podrosłem i pasjonowało mnie rozkręcanie rzeczy wszelakich – pogubiłem gdzieś soczewki oraz obiektyw… po kilku latach pozostałe części wyrzuciłem, a tu dziś taka niespodzianka…

Bez zastanowienia wieczorem poświeciłem godzinkę na przeczyszczenie i przetestowanie sprzętu. Rozruch zakończył się sukcesem – rzutnik działa i wyświetla bajki jak za dawnych czasów, nawet zapach się zgadza! :-)

… a poniżej dokumentacja z rozbiórki sprzętu.

Jacek said,

Sierpień 13, 2009 @ 23:09 pm

Taką samą perełkę znalazłem ostatnio przy robieniu porządków w domu. Niestety, przeszedł taką samą historię jak kiedyś Twój. Kompletnie nie wiem, gdzie szukać optyki do niego. Mógłbyś mi podać (najlepiej na maila) wymiary obu soczewek? Może jakiś kompetentny okulista poradzi sobie z ich dorobieniem i też będę mógł się cieszyć bajkami na ścianie ;) Pozdrawiam i życzę bezusterkowej pracy tego sprzęciku ;)

Paweł said,

Październik 17, 2009 @ 16:00 pm

Hej. jestem zainteresowany obiektywem czarnym ze szkiełkiem od tego rzutnika jeżeli jeszcze jest aktualne proszę o wiadomość. Pozdrawiam

Paweł said,

Październik 17, 2009 @ 16:01 pm

mój meil dziumi@wp.pl

swiatbajeczek said,

Listopad 18, 2009 @ 18:10 pm

Witam wszystkich miłośników bajek do rzutnika i zapraszam na stronę swiatbajeczek.pl . Pozdrawiam,

dominik said,

Grudzień 28, 2009 @ 21:44 pm

Witam!
Ostatnio dostałem taki sprzecik i szukam części bo niestet mój jest niekompletny mój meil dominikkarasiewicz@gmail.com

libenter said,

Luty 3, 2010 @ 15:40 pm

hej chetnie odkupie bajki do takiego rzutnika oraz sam rzutnik jesli dziala ok. moj email kendi5@wp.pl

Ewa said,

Marzec 24, 2010 @ 23:45 pm

Nareszcie znalazłam fotki z rozbiórki rzutnika Ania !!! Serdeczne dzięki. Ułatwi mi to doprowadzenie mojego rzutnika do stanu użytkowania :-)

dem said,

Kwiecień 26, 2010 @ 16:20 pm

@libenter: niestety rzutnik nie jest na sprzedaż, zbyt wiele wspomnień się z nim wiąże! a i syn dorasta, niech pozna troche ‚tatowych’ zabawek! :-)

@Ewa: powodzenia w składaniu!

I-v said,

Lipiec 23, 2010 @ 19:14 pm

Jestem w posiadaniu rzutnika ANIA B-9 i pokażnej skrzyneczki filmików.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem, pisz na mail: iwonak7@gmail.com

beata said,

Wrzesień 19, 2010 @ 16:42 pm

Witam! mam właśnie taki sam rzutnik ale niestety bez soczewek w kondensorze. bardzo bym Cie prosiła jesli możesz podac gdzie moge kupic takie soczewki albo ich wymiary. obiecalam dzieciom że naprawie im ten projektor. z góry dziękuje. moj mail be_atka_p@wp.pl

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Dodaj komentarz